covid
0
miast
0
pracowników
0
inwestycji zrealizowanych
0
inwestycji mieszkaniowych
w ofercie
0
inwestycji komercyjnych
w ofercie
0
mieszkań przekazanych

Murapol – Mieszkania i lokale usługowe od Polskiego dewelopera

Wspólnie z naszym ambasadorem Andrzejem Bargielem, pierwszym człowiekiem, który zjechał na nartach z K2, inspirujemy i zachęcamy naszych klientów do realizacji swoich marzeń, zwłaszcza tych o własnym, nowoczesnym mieszkaniu. Rozpoczęta w 2019 roku kampania „Murapol, najlepsze miejsca na świecie”, koresponduje z wieloletnią filozofią Grupy Murapol – projektowania i budowania w całej Polsce takich mieszkań, w których żyje się komfortowo, spokojnie i przyjemnie.

Sportowe osiągnięcia oraz postawa Andrzeja Bargiela jest bliska ideałom Grupy Murapol i naszych klientów. Jego sportowy duch, równowaga między wysiłkiem a przyjemnością i precyzyjnym przygotowaniem do realizacji wypraw, przypominają decyzję o zakupie mieszkania. Ostateczny wybór wymaga bowiem zdecydowanych, ale przede wszystkim mądrych i przemyślanych kroków.

Grupa Murapol jest obecna na rynku nieruchomościowym w Polsce od 2001 r., co czyni ją jednym z najbardziej doświadczonych deweloperów mieszkaniowych w Polsce. Grupa posiada bogate portfolio zrealizowanych inwestycji: od początku swojej działalności do 31 grudnia 2021 r. Grupa zrealizowała 71 przedsięwzięć deweloperskich w 15 miastach w Polsce, w ramach których powstało 336 budynków i 21 tys. lokali mieszkalnych/użytkowych.

Grupa jest najbardziej zdywersyfikowanym geograficznie deweloperem mieszkaniowym na terenie Polski. Mapa inwestycji (rozumiana jako inwestycje zrealizowane, w budowie lub w przygotowaniu / planowaniu) obejmuje 17 miast w Polsce – zarówno największe rynki mieszkaniowe, takie jak aglomeracja śląska (Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Mikołów i Tychy), Poznań, Łódź, Trójmiasto (Gdynia i Gdańsk), Wrocław, Kraków, Warszawa, jak również mniejsze miasta regionalne, takie jak Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Siewierz, Toruń i Wieliczka.

Niezależnie od tego, w jak dużym mieście realizujemy nasz projekt deweloperski, zawsze stawiamy na najwyższą jakość, korzystając ze sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań. Nie zapominamy przy tym o ekologii, a za naszą działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa otrzymaliśmy nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017 – dla projektu inwestycji Murapol Parki Warszawy.

W 2020 roku Grupa Murapol zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Deweloperów Mieszkaniowych, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. Wierzymy, że sukcesy osiągnięte w biznesie zobowiązują nas do angażowania się nie tylko w projekty budowlane. Dlatego Grupa Murapol wspiera m.in. inicjatywy promujące sport, zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.
Razem z Tomaszem Frankowskim i Mirosławem Szymkowiakiem - pomysłodawcami turnieju Murapol Cup, najmocniej obsadzonej imprezy dla dziecięcych zespołów piłkarskich w całej Europie, w Krakowie co roku oklaskujemy tu młodych zawodników takich klubów jak Manchester United, Juventus, Borussia Dortmund czy FC Barcelona.

Zostało to dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała nam nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017.

O tym że zdrowa rywalizacja i zasada fair play wpisują się w DNA Spółki świadczy też fakt, iż przez kilka lat byliśmy głównym sponsorem i współwłaścicielem klubu TS Podbeskidzie, a od marca 2017 roku Grupa współpracuje sponsoringowo z Widzewem Łódź, pomagając mu wrócić do dawnej świetności. W trudnej sytuacji wsparliśmy również krakowską Wisłę, dzięki czemu Murapol został zaproszony do zacnego grona partnerów „Białej Gwiazdy”.

Nie zapominamy też o miłośnikach innych dyscyplin sportowych. Wspólnie z pasjonatami kolarstwa górskiego, byliśmy zaangażowani w powstanie 12 górskich tras rowerowych na Koziej Górze i Szyndzielni w ramach kompleksu Enduro Trails w Bielsku-Białej. Dziś jest to jedna z największych sportowych atrakcji turystycznych na południu Polski, której rozwój nadal wspieramy, jako sponsor.  Od 2019 roku wspieramy także klub hokejowy z Krynicy-Zdroju - Infinitas KTH. Wspieramy także związany z klubem projekt sportowo-edukacyjny Hokejowe Nadzieje Olimpijskie, skierowany do młodych talentów grających w hokeja na lodzie.

Pamiętamy o tych, którzy liczą na nasze wsparcie: zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wolontariusze Grupy Murapol, co roku przygotowują prezenty w ramach akcji "Szlachetna Paczka", która jednoczy potrzebujących i ludzi dobrej woli. Zaangażowaliśmy się też w medyczną wyprawę polskich lekarzy do Tanzanii, którzy przeprowadzili nad jeziorem Wiktorii blisko 100 zabiegów chirurgicznych.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Sponsorujemy światowe sukcesy sportowe

Andrzej Bargiel to utytułowany sportowiec, trzykrotny mistrz Polski w ski-alpiniźmie oraz pierwszy człowiek, któremu udało się zjechać na nartach z K2, szczytu o niezwykle trudnych technicznie uwarunkowaniach. Od 2013 r. ski-alpinista z sukcesem realizuje swój wymagający, autorski projekt HIC SUNT LEONES. Jego celem jest szybkościowe wejście, bez użycia tlenu i zjazd na nartach z najwyższych szczytów Ziemi.
Jesteśmy bardzo dumni, że tak utytułowany i ambitny sportowiec jest Ambasadorem Grupy Murapol od 2019 r.

Czytaj więcej

Wspólne ideały i pokrewieństwo przekonań przesądziły o rozpoczęciu współpracy ze ski-alpinistą. Andrzej Bargiel reprezentuje odwagę i nowoczesność oraz odpowiednie przygotowanie do osiągnięcia celów przy zachowaniu wszystkich standardów bezpieczeństwa. Te wartości są także bliskie nam jako ogólnopolskiemu deweloperowi przy realizacji kolejnych inwestycji dla naszych klientów. Wysoki komfort, nowoczesne rozwiązania oraz poczucie bezpieczeństwa to oferujemy nabywcom mieszkań w naszych projektach.

Mamy ogromną satysfakcję, że jako Partner strategiczny wypraw Andrzeja Bargiela uczestniczymy i wspieramy realizację jego marzeń i sukcesów na światową skalę.

Zwiń

WSPIERAMY LEGENDARNY KLUB W POWROCIE DO DAWNEJ ŚWIETNOŚCI

Widzew Łódź to legendarny klub, z którym związane są takie nazwiska polskiego futbolu jak Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk czy Włodzimierz Smolarek. Widzew na kartach historii piłki nożnej zapisał się nie tylko jako Mistrz Polski, ale również drużyna odnosząca sukcesy na europejskich stadionach. Dziś, jako oficjalny sponsor łódzkiego klubu, wraz z kibicami przeżywamy sportowe emocje na stadionie przy al. marsz. J. Piłsudskiego.

Zwiń

ORGANIZUJEMY MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Od kilku lat wspólnie z młodymi adeptami futbolu przeżywamy wielkie piłkarskie emocje podczas turnieju Murapol Cup. To ciesząca się dużą popularnością impreza piłkarska dla dzieci z całej Europy. Turniej rozgrywany w Krakowie, rokrocznie gromadzi czołowe juniorskie drużyny, jak Manchester United, Juventus Turyn, Valencia, Manchester City, Celtic Glasgow, Dinamo Zagrzeb czy Borussia Dormund. Staramy się, by młodzi zawodnicy mogli poczuć się przez chwilę, jak największe gwiazdy oklaskiwane przez tłumy. Patrzenie na ich radość sprawia nam wielką satysfakcję.
Zwiń
Zobacz więcej

Historia spółki

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2005
 • 2004
 • 2003
 • 2001

2020

W 2020 roku zanotowaliśmy mocne wyniki sprzedaży i przekazań mieszkań oraz kontynuowaliśmy dywersyfikację geograficzną naszej działalności. Od stycznia do końca grudnia Grupa podpisała 2 720 umów deweloperskich i przedwstępnych. Ponadto przekazaliśmy klucze do 2 922 lokali mieszkalnych. W 2020 roku Grupa Murapol zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Deweloperów Mieszkaniowych, organizowanym przez Dziennik Gazetę Prawną. W czasie 12 miesięcy 2020 roku rozpoczęliśmy oferowanie 1 843 mieszkań w 10 miastach, w tym w Bydgoszczy i Sosnowcu – nowych lokalizacjach na naszej mapie działalności.

2019

2019 rok zakończyliśmy z najlepszym wynikiem na rynku - blisko 3,7 tys. podpisanych umów dot. sprzedaży mieszkań. Przekazaliśmy rekordową liczbę kluczy do ponad 3,1 tys. lokali. Weszliśmy z ofertą do kolejnego śląskiego miasta – Mikołowa, a także uruchomiliśmy pierwszy projekt dla klientów inwestycyjnych - Murapol Apartamenty Praskie w Warszawie. Wprowadziliśmy do sprzedaży ok. 4,4 tys. nowych mieszkań, wszystkie z opcją smart home, a oferowane od czerwca w standardzie z pakietem antysmogowym. Rozpoczęliśmy kampanię z nowym ambasadorem, Andrzejem Bargielem, uznanym na świecie polskim ski-alpinistą.

2018

Rok 2018 stał pod znakiem większej efektywności oraz realizacji przyjętej strategii. Zakończyliśmy go z 3560 sprzedanymi mieszkaniami oraz rekordową liczbą przekazanych Klientom mieszkań. 2593 przekazań kluczy to o 125 procent więcej niż rok wcześniej. Portfel projektów w budowie w 2018 r obejmował ponad 6700 mieszkań. W tym roku wprowadziliśmy też nowe logo i unowocześniliśmy linię wizualną. W dalszym ciągu angażowaliśmy się w profesjonalny i amatorski sport, sponsorując m.in. Widzew Łódź, Akademię Piłkarską 21 czy stacje rowerowe w Katowicach.

2017

Murapol kolejny raz poprawia swój roczny rezultat w liczbie sprzedanych mieszkań. W 2017 roku to 3 605 lokali. Start ekspansji na Wyspy Brytyjskie. Dokonujemy zakupu nieruchomości w Edynburgu przy Ferry Road.  Murapol, ku zadowoleniu setek tysięcy kibiców, zostaje właścicielem i mecenasem Widzewa Łódź. Pomagamy w odbudowie wielkości klubu-legendy. Stajemy się także większościowym akcjonariuszem budowlanej firmy Awbud. Portfolio Grupy Murapol wzbogaca również Skarbiec TFI. Do sprzedaży trafiają kolejne nowe inwestycje Murapolu: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Sosnowcu.

2016

Jako pierwszy deweloper w historii polskiego rynku nieruchomości sprzedajemy ponad 3 000 mieszkań w trakcie roku. Magdalena Różczka, jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorek zostaje ambasadorką Grupy Murapol i twarzą kampanii promującej ideę posiadania własnego, nowego mieszkania. Organizujemy największe w historii Ogólnopolskie Drzwi Otwarte. Dokonujemy zakupu pierwszej poza Polską nieruchomości - w Niemczech - i rozpoczynamy projekt deweloperski w Berlinie. Do sprzedaży trafia doskonale zlokalizowana inwestycja Murapol Parki Warszawy przy al. Prymasa Tysiąclecia.

2015

Rekordowy rok Murapolu. 2400 zawartych transakcji z klientami to najlepszy wynik spośród wszystkich spółek deweloperskich w Polsce. Otwieramy dwa nowe oddziały w Polsce - w Toruniu (inwestycja Apartamenty Staromiejskie) oraz w Siewierzu, gdzie współtworzymy innowacyjną dzielnicę Siewierz Jeziorna. Spółka stale powiększa kadrę, zatrudnia już ponad 250 specjalistów. Głośno o pozabiznesowych inicjatywach spółki, takich jak turnieju Murapol Cup w Krakowie, otwarcie kompleksu ścieżek rowerowych w Beskidach czy pomocy w rozbudowie szkoły w Tanzanii.

2014

Umacniamy swoją pozycję wśród liderów rynku. 1904 sprzedane mieszkania to w zestawieniach mediów drugi najlepszy wynik w Polsce. Miliony widzów oglądają program "Bitwa o Dom" realizowany na Osiedlu Cztery Pory Roku na warszawskiej Białołęce. Rusza inwestycja Królewskie Ogrody w Warszawie. Murapol inwestuje w nieruchomość w kolejnym mieście - Toruniu. Murapol, wspólnie z TFI Altus, zakłada fundusz Murapol DC Fund. Inicjatywa wzbudza ogromne zainteresowanie wśród inwestorów i finansistów.

2013

Kończymy rok na trzeciej pozycji wśród największych deweloperów w Polsce, wg rankingu "Dziennika Gazety Prawnej". Finalizujemy pierwsze etapy inwestycji w Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary, Zielone Wzgórze), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego), Wieliczce (Osiedle Secesja) i od razu przystępujemy do ich rozbudowy. Definitywnie kończymy wrocławską inwestycję Zielony Zakątek. Rozpoczynamy budowy kolejnych etapów osiedli w Katowicach, Tychach, Krakowie. Podpisujemy umowy na stworzenie dwóch nowych osiedli w Warszawie.

2012

Przekraczamy liczbę 1000 zawartych umów z klientami w jednym roku. Zatrudniamy już 140 pracowników. W Katowicach rozpoczynamy budowę osiedla Murapol Bażantów. Kolejne nowe inwestycje ruszają w Wieliczce (Osiedle Secesja) i we Wrocławiu (Różana Dolina). Kończymy budowę kompleksu biurowo-usługowego Nordika. Rozpoczynamy także kolejne etapy na osiedlach w Bielsku-Białej, Tychach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

2011

Tworzymy spółkę Kredyt Konsulting (dzisiaj Home Credit Group), której doradcy pomagają klientom we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem kredytów hipotecznych. Otwieramy oddziały w Warszawie oraz Poznaniu i rozpoczynamy tam inwestycje mieszkaniowe (Cztery Pory Roku, Nowe Winogrady). Budujemy w Wieliczne (Królewskie Tarasy), Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary) Wrocławiu (Mała Toskania), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego). Rozbudowujemy osiedle w Tychach.

2010

Rozpoczynamy ideę Programu Partnerskiego. Projektu, w którym realizujemy inwestycje z partnerami posiadającymi grunty. Budujemy mieszkania w Katowicach (Mała Skandynawia), Wrocławiu (Zielony Zakątek), Bielsku-Białej (przy ul. Grunwaldzkiej). Rozpoczynamy również projekty komercyjne w Gdańsku (Nordika) i Bielsku-Białej (przy ul. Partyzantów. Rozpoczynamy również szereg negocjacji na temat kolejnych inwestycji, w wyniku których pozyskujemy atrakcyjne lokalizacje we Wrocławiu (Krzyki), Wieliczce, Bielsku-Białej (Straconka).

2009

Rozwijamy się stabilnie mimo ogólnoświatowego kryzysu. Powiększamy transparentność i debiutujemy na rynku obligacji Catalyst. Kończymy budowę ekskluzywnych apartamentów w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego Starego Miasta (Apartamenty Cieszyńska). W Wieliczne powstaje kompleks mieszkalno-usługowy (Przy Parku). Spółka kontynuuje projekty mieszkaniowe w Bielsku Białej, Tychach, Wrocławiu i Krakowie. Firma debiutuje na Catalyst. Jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce wprowadza do publicznego obrotu obligacje, tym samym stając się Spółką publiczną. Rośnie rozpoznawalność i wiarygodność firmy.

2008

Stajemy się ogólnopolskim deweloperem mieszkaniowym. Wchodzimy na rynki w Gdańsku i Katowicach. Ruszamy tam z budową osiedli Orle Gniazdo i Mała Skandynawia. Przeprowadzamy pierwszą w historii aukcję mieszkań, która kończy się dużym sukcesem. Inwestujemy w dział kontrolingu, system IT i dodatkową, wysoko wykwalifikowaną, kadrę zarządzającą projektami deweloperskimi

2007

Przekształcamy Murapol Sp. z o.o. w spółkę akcyjną. Tworzymy nowe oddziały we Wrocławiu i Tychach, gdzie jednocześnie nabywamy atrakcyjnie położone grunty. Rusza największa do dziś inwestycja firmy – tyskie osiedle Cztery Pory Roku liczące docelowo 800 mieszkań. Mieszkania będziemy sprzedawać tam przez następnych 8 lat.

2006

Wdrażamy nowoczesne oprogramowanie informatyczne IBM, w celu usprawnienia realizacji inwestycji, komunikacji wewnątrz spółki oraz kontroli i archiwizacji danych. Nabywamy grunty pod budowę IV-ego etapu osiedla „Cztery Pory Roku” w Bielsku-Białej oraz realizacji kolejnych inwestycji w Krakowie, przy ul. Cieszyńskiej, Dzielnej, Białoprądnickiej oraz Chełmońskiego.

2005

Na bielskim osiedlu Cztery Roku zawieramy setną transakcję z Klientami od momentu powstania Spółki. W Krakowie, przy ul. Czerwieńskiego powstaje inwestycja z 37 mieszkaniami. Rozszerza się oferta mieszkaniowa spółki w Bielsku-Białej. Przy ul. Gościnnej Murapol realizuje 4 domy jednorodzinne, natomiast przy ul. Tuwima budynki w zabudowie szeregowej z 20 mieszkaniami.

2004

Otwieramy nasz oddział w Krakowie. Przy ul. Czerwieńskiego rozpoczynamy realizację pierwszej z naszych wielu inwestycji w tym mieście. Stajemy się właścicielem 3 kolejnych gruntów w Bielsku-Białej.

2003

Realizujemy w Kamienicy, willowej dzielnicy Bielska-Białej, I etap budowy osiedla „Cztery Pory Roku”, a następnie „Cztery Pory Roku II”. Zakupiony zostaje także grunt pod III etap inwestycji. Jest to pierwsze duże osiedle w stolicy Podbeskidzia wybudowane przez dewelopera.

2001

Rozpoczynamy działalność od wybudowania apartamentowca przy ul. Olszówki w Cygańskim Lesie, prestiżowej dzielnicy Bielska-Białej. Nabywamy nieruchomość pod inwestycję w bielskiej dzielnicy Kamienica.

Nagrodzili Nas