plende
0
miast w Polsce
0
pracowników
0
inwestycji zrealizowanych
0
inwestycji mieszkaniowych
w ofercie
0
inwestycji komercyjnych
w ofercie
0
wybudowanych mieszkań

O firmie

Jesteśmy deweloperem nr 1 w Polsce. Ofertę nowych mieszkań Murapolu wybiera najwięcej klientów. Nasze osiągnięcia - rekordową liczbę sprzedanych mieszkań, innowacyjny i skuteczny model biznesowy, są tematem artykułów w opiniotwórczych mediach, takich jak: „Forbes”, „Gazeta Wyborcza”, „Onet” czy „Dziennik Gazeta Prawna”. Najważniejszymi ambasadorami naszej marki są mieszkańcy zrealizowanych przez Murapol inwestycji. Od 2001 roku zaufało nam już ponad 30 tys. osób. Dziś polecają nasze mieszkania swoim najbliższym.

Wspólnie z Magdaleną Różczką, ambasadorką Grupy Murapol, w całej Polsce propagujemy ideę posiadania własnego mieszkania. Pod hasłem "bo wszędzie dobrze, ale u siebie najlepiej" kryje się nie tylko spełnienie marzenia o własnym miejscu dla siebie i rodziny, ale też poczucie bezpieczeństwa, które przekłada się na nasze szczęście i komfort.

W towarzystwie gwiazd telewizji i sportu angażujemy się w liczne projekty realizowane z myślą o naszych klientach. W trakcie ogólnopolskich Drzwi Otwartych autografy na osiedlach Murapolu rozdawała Patrycja Kazadi, znana aktorka, prezenterka i wokalistka. Specjalnie dla naszych klientów swoje ulubione potrawy gotowała Anna Starmach, ceniona jurorka kulinarnych programów telewizyjnych.

Osoby szukające porad aranżacyjnych i architektonicznych mogły skorzystać z pomocy Małgorzaty Rozenek i Natalii Nguyen. Gwiazdy udzielały wskazówek i pomagały w urządzeniu nowego M. Warto wspomnieć, że obie panie były też jurorkami w popularnym programie telewizji TVN "Bitwa o dom", którego głównym sponsorem był Murapol. Uczestnicy show wykazywali się umiejętnościami związanymi z wykończeniem i aranżacją mieszkań. A zwycięzca, Łukasz Durajski, wprowadził się do ufundowanego przez Murapol mieszkania na warszawskiej Białołęce.
Wierzymy, że pozycja lidera rynku zobowiązuje nas do angażowania się nie tylko w projekty budowlane i biznesowe. Promujemy ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie. Wspólnie ze znanymi sportowcami troszczymy się o promowanie aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Razem z Tomaszem Frankowskim i Mirosławem Szymkowiakiem cieszymy się z sukcesów młodych adeptów futbolu z prowadzonej przez wielokrotnych reprezentantów Polski Akademii Piłkarskiej 21. W meczach z dziecięcą Barceloną, Juventusem Turyn czy Celticiem Glasgow rodzą się ich następcy.  Podczas turnieju Murapol Cup, najmocniej obsadzonej imprezy dla dziecięcych zespołów piłkarskich w całej Europie, w Krakowie mogły odbyć się m.in. derby Manchesteru.

Pamiętamy o tych, którzy liczą na nasze wsparcie w Polsce i na Czarnym Lądzie. Wolontariusze Murapolu obok takich gwiazd jak Robert Lewandowski, Kamil Stoch, Jerzy Dudek czy Agnieszka Radwańska co roku przygotowują prezenty w ramach akcji "Szlachetna Paczka", która jednoczy potrzebujących i ludzi dobrej woli.

O Murapolu słyszeli nawet w dalekiej Tanzanii, gdzie wspomnienie o Polsce wywołuje uśmiech na twarzach dzieci. W maleńkim Kiabakari funkcjonuje szkoła podstawowa, której rozbudowę wsparł Murapol. Zaangażowaliśmy się też w medyczną wyprawę polskich lekarzy, którzy przeprowadzili nad jeziorem Wiktorii blisko 100 zabiegów chirurgicznych.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

Organizujemy międzynarodowy turniej

Wspólnie z młodymi adeptami futbolu przeżywamy wielkie piłkarskie emocje podczas turnieju Murapol Cup. To najsilniej obsadzona impreza piłkarska dla dzieci z całej Europy. Turniej rozgrywany w Krakowie cieszy się renomą, a występowały w nim już takie drużyny, jak Manchester United, Juventus Turyn, Valencia, Manchester City, Celtic Glasgow, Dinamo Zagrzeb. Staramy się, by juniorzy mogli poczuć się przez chwilę, jak największe gwiazdy oklaskiwane przez tłumy. Patrzenie na radość dzieciaków sprawia nam wielką satysfakcję.
Zwiń

Pomagamy na Czarnym Lądzie

Razem z polskimi wolontariuszami staramy się zmieniać na lepsze życie mieszkańców najbiedniejszych zakątków Czarnego Lądu. Jesteśmy partnerem Fundacji Kiabakari, która od lat pracuje na rzecz potrzebujących obywateli Tanzanii. W maleńkiej wiosce istnieje szkoła podstawowa, założona przez krakowskiego misjonarza. Zaangażowanie Murapolu pozwoliło na niezbędny remont placówki. Dzięki temu uczniowie mogą kształcić się w lepszych warunkach, a dzięki temu zmieniać swoją przyszłość.
Zwiń

Angażujemy się w profesjonalny sport

Widzew Łódź to klub-legenda. Jego historia to mistrzostwa Polski, mecze w Lidze Mistrzów i wielkie nazwiska jak Boniek czy Młynarczyk. Widzewowi kibicują setki tysięcy fanów w Łodzi i w całej Polsce. Jesteśmy dumni, że Murapol był nie tylko głównym sponsorem drużyny, ale też jej współwłaścicielem. Wspieraliśmy Widzew w odbudowie jego wielkości i wspólnie z kibicami przy al. Piłsudskiego przeżywaliśmy wielkie emocje.
Zwiń
Zobacz więcej

Historia spółki

 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2004
 • 2003
 • 2001

2018

Rok 2018 stał pod znakiem większej efektywności oraz realizacji przyjętej strategii. Zakończyliśmy go z 3560 sprzedanymi mieszkaniami oraz rekordową liczbą przekazanych Klientom mieszkań. 2593 przekazań kluczy to o 125 procent więcej niż rok wcześniej. Portfel projektów w budowie w 2018 r obejmował ponad 6700 mieszkań. W tym roku wprowadziliśmy też nowe logo i unowocześniliśmy linię wizualną. W dalszym ciągu angażowaliśmy się w profesjonalny i amatorski sport, sponsorując m.in. Widzew Łódź, Akademię Piłkarską 21 czy stacje rowerowe w Katowicach.

2017

Murapol kolejny raz poprawia swój roczny rezultat w liczbie sprzedanych mieszkań. W 2017 roku to 3 605 lokali. Start ekspansji na Wyspy Brytyjskie. Dokonujemy zakupu nieruchomości w Edynburgu przy Ferry Road.  Murapol, ku zadowoleniu setek tysięcy kibiców, zostaje właścicielem i mecenasem Widzewa Łódź. Pomagamy w odbudowie wielkości klubu-legendy. Stajemy się także większościowym akcjonariuszem budowlanej firmy Awbud. Portfolio Grupy Murapol wzbogaca również Skarbiec TFI. Do sprzedaży trafiają kolejne nowe inwestycje Murapolu: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Sosnowcu.

2016

Jako pierwszy deweloper w historii polskiego rynku nieruchomości sprzedajemy ponad 3 000 mieszkań w trakcie roku. Magdalena Różczka, jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorek zostaje ambasadorką Grupy Murapol i twarzą kampanii promującej ideę posiadania własnego, nowego mieszkania. Organizujemy największe w historii Ogólnopolskie Drzwi Otwarte. Dokonujemy zakupu pierwszej poza Polską nieruchomości - w Niemczech - i rozpoczynamy projekt deweloperski w Berlinie. Do sprzedaży trafia doskonale zlokalizowana inwestycja Murapol Parki Warszawy przy al. Prymasa Tysiąclecia.

2015

Rekordowy rok Murapolu. 2400 zawartych transakcji z klientami to najlepszy wynik spośród wszystkich spółek deweloperskich w Polsce. Otwieramy dwa nowe oddziały w Polsce - w Toruniu (inwestycja Apartamenty Staromiejskie) oraz w Siewierzu, gdzie współtworzymy innowacyjną dzielnicę Siewierz Jeziorna. Spółka stale powiększa kadrę, zatrudnia już ponad 250 specjalistów. Głośno o pozabiznesowych inicjatywach spółki, takich jak turnieju Murapol Cup w Krakowie, otwarcie kompleksu ścieżek rowerowych w Beskidach czy pomocy w rozbudowie szkoły w Tanzanii.

2014

Umacniamy swoją pozycję wśród liderów rynku. 1904 sprzedane mieszkania to w zestawieniach mediów drugi najlepszy wynik w Polsce. Miliony widzów oglądają program "Bitwa o Dom" realizowany na Osiedlu Cztery Pory Roku na warszawskiej Białołęce. Rusza inwestycja Królewskie Ogrody w Warszawie. Murapol inwestuje w nieruchomość w kolejnym mieście - Toruniu. Murapol, wspólnie z TFI Altus, zakłada fundusz Murapol DC Fund. Inicjatywa wzbudza ogromne zainteresowanie wśród inwestorów i finansistów.

2013

Kończymy rok na trzeciej pozycji wśród największych deweloperów w Polsce, wg rankingu "Dziennika Gazety Prawnej". Finalizujemy pierwsze etapy inwestycji w Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary, Zielone Wzgórze), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego), Wieliczce (Osiedle Secesja) i od razu przystępujemy do ich rozbudowy. Definitywnie kończymy wrocławską inwestycję Zielony Zakątek. Rozpoczynamy budowy kolejnych etapów osiedli w Katowicach, Tychach, Krakowie. Podpisujemy umowy na stworzenie dwóch nowych osiedli w Warszawie.

2012

Przekraczamy liczbę 1000 zawartych umów z klientami w jednym roku. Zatrudniamy już 140 pracowników. W Katowicach rozpoczynamy budowę osiedla Murapol Bażantów. Kolejne nowe inwestycje ruszają w Wieliczce (Osiedle Secesja) i we Wrocławiu (Różana Dolina). Kończymy budowę kompleksu biurowo-usługowego Nordika. Rozpoczynamy także kolejne etapy na osiedlach w Bielsku-Białej, Tychach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

2011

Tworzymy spółkę Kredyt Konsulting (dzisiaj Home Credit Group), której doradcy pomagają klientom we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem kredytów hipotecznych. Otwieramy oddziały w Warszawie oraz Poznaniu i rozpoczynamy tam inwestycje mieszkaniowe (Cztery Pory Roku, Nowe Winogrady). Budujemy w Wieliczne (Królewskie Tarasy), Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary) Wrocławiu (Mała Toskania), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego). Rozbudowujemy osiedle w Tychach.

2010

Rozpoczynamy ideę Programu Partnerskiego. Projektu, w którym realizujemy inwestycje z partnerami posiadającymi grunty. Budujemy mieszkania w Katowicach (Mała Skandynawia), Wrocławiu (Zielony Zakątek), Bielsku-Białej (przy ul. Grunwaldzkiej). Rozpoczynamy również projekty komercyjne w Gdańsku (Nordika) i Bielsku-Białej (przy ul. Partyzantów. Rozpoczynamy również szereg negocjacji na temat kolejnych inwestycji, w wyniku których pozyskujemy atrakcyjne lokalizacje we Wrocławiu (Krzyki), Wieliczce, Bielsku-Białej (Straconka).

2009

Rozwijamy się stabilnie mimo ogólnoświatowego kryzysu. Powiększamy transparentność i debiutujemy na rynku obligacji Catalyst. Kończymy budowę ekskluzywnych apartamentów w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego Starego Miasta (Apartamenty Cieszyńska). W Wieliczne powstaje kompleks mieszkalno-usługowy (Przy Parku). Spółka kontynuuje projekty mieszkaniowe w Bielsku Białej, Tychach, Wrocławiu i Krakowie. Firma debiutuje na Catalyst. Jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce wprowadza do publicznego obrotu obligacje, tym samym stając się Spółką publiczną. Rośnie rozpoznawalność i wiarygodność firmy.

2008

Stajemy się ogólnopolskim deweloperem mieszkaniowym. Wchodzimy na rynki w Gdańsku i Katowicach. Ruszamy tam z budową osiedli Orle Gniazdo i Mała Skandynawia. Przeprowadzamy pierwszą w historii aukcję mieszkań, która kończy się dużym sukcesem. Inwestujemy w dział kontrolingu, system IT i dodatkową, wysoko wykwalifikowaną, kadrę zarządzającą projektami deweloperskimi

2007

Przekształcamy Murapol Sp. z o.o. w spółkę akcyjną. Tworzymy nowe oddziały we Wrocławiu i Tychach, gdzie jednocześnie nabywamy atrakcyjnie położone grunty. Rusza największa do dziś inwestycja firmy – tyskie osiedle Cztery Pory Roku liczące docelowo 800 mieszkań. Mieszkania będziemy sprzedawać tam przez następnych 8 lat.

2006

Wdrażamy nowoczesne oprogramowanie informatyczne IBM, w celu usprawnienia realizacji inwestycji, komunikacji wewnątrz spółki oraz kontroli i archiwizacji danych. Nabywamy grunty pod budowę IV-ego etapu osiedla „Cztery Pory Roku” w Bielsku-Białej oraz realizacji kolejnych inwestycji w Krakowie, przy ul. Cieszyńskiej, Dzielnej, Białoprądnickiej oraz Chełmońskiego.

2004

Otwieramy nasz oddział w Krakowie. Przy ul. Czerwieńskiego rozpoczynamy realizację pierwszej z naszych wielu inwestycji w tym mieście. Stajemy się właścicielem 3 kolejnych gruntów w Bielsku-Białej.

2003

Realizujemy w Kamienicy, willowej dzielnicy Bielska-Białej, I etap budowy osiedla „Cztery Pory Roku”, a następnie „Cztery Pory Roku II”. Zakupiony zostaje także grunt pod III etap inwestycji. Jest to pierwsze duże osiedle w stolicy Podbeskidzia wybudowane przez dewelopera.

2001

Rozpoczynamy działalność od wybudowania apartamentowca przy ul. Olszówki w Cygańskim Lesie, prestiżowej dzielnicy Bielska-Białej. Nabywamy nieruchomość pod inwestycję w bielskiej dzielnicy Kamienica.

Docenili Nas

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies"