0
miast
0
pracowników
0
inwestycji zrealizowanych
0
inwestycji mieszkaniowych
w ofercie
0
inwestycji komercyjnych
w ofercie
0
mieszkań przekazanych

Murapol – Mieszkania i lokale usługowe od Polskiego developera

Wspólnie z naszym ambasadorem Andrzejem Bargielem, pierwszym człowiekiem, który zjechał na nartach z K2, inspirujemy i zachęcamy naszych klientów do realizacji swoich marzeń, zwłaszcza tych o własnym, nowoczesnym mieszkaniu. Rozpoczęta w 2019 roku kampania „Murapol, najlepsze miejsca na świecie”, koresponduje z wieloletnią filozofią Grupy Murapol – projektowania i budowania w całej Polsce takich mieszkań, w których żyje się komfortowo, spokojnie i przyjemnie.

Sportowe osiągnięcia oraz postawa Andrzeja Bargiela jest bliska ideałom Grupy Murapol i naszych klientów. Jego sportowy duch, równowaga między wysiłkiem a przyjemnością i precyzyjnym przygotowaniem do realizacji wypraw, przypominają decyzję o zakupie mieszkania. Ostateczny wybór wymaga bowiem zdecydowanych, ale przede wszystkim mądrych i przemyślanych kroków.

Murapol jest jednym z wiodących deweloperów w Polsce. W trakcie 19 lat dotychczasowej działalności zrealizowaliśmy już 65 inwestycji, w których powstało ponad 285 budynków z blisko 15,8 tys. mieszkań. Dziś nasze osiedla zamieszkuje już ponad 47,3 tys. osób.

Obecna mapa inwestycji obejmuje 16 miast w Polsce. Dywersyfikacja geograficzna to jedno z głównych założeń przyjętej przez Spółkę strategii rozwoju. Dlatego mieszkania Grupy Murapol można kupić zarówno w największych aglomeracjach: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, czy Poznaniu, jak również w mniejszych miejscowościach: Katowicach, Bydgoszcz, Toruniu, Tychach, Mikołowie czy Siewierzu.

Niezależnie od tego, w jak dużym mieście realizujemy nasz projekt deweloperski, zawsze stawiamy na najwyższą jakość, korzystając ze sprawdzonych i nowoczesnych rozwiązań. Nie zapominamy przy tym o ekologii, a za naszą działalność deweloperską w obszarze zielonego budownictwa otrzymaliśmy nagrodę Leading Green Building Development w konkursie CIJ Awards 2017 – dla projektu inwestycji Murapol Parki Warszawy.

Wierzymy, że sukcesy osiągnięte w biznesie, jak sprzedaż w każdym z ostatnich trzech lat ponad 3 tys. mieszkań, zobowiązują nas do angażowania się nie tylko w projekty budowlane. Dlatego Murapol wspiera m.in.  inicjatywy promujące sport, zarówno profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży.

Razem z Tomaszem Frankowskim i Mirosławem Szymkowiakiem - pomysłodawcami turnieju Murapol Cup, najmocniej obsadzonej imprezy dla dziecięcych zespołów piłkarskich w całej Europie, w Krakowie co roku oklaskujemy tu młodych zawodników takich klubów jak Manchester United, Juventus, Borussia Dortmund czy FC Barcelona.

Zostało to dostrzeżone przez kapitułę konkursu Responsible Business Awards, która przyznała nam nagrodę w kategorii Mecenas Sportu 2017. Od 2019 roku wspieramy także młodzieżowy klub hokejowy z Krynicy-Zdroju - Infinitas KTH.

O tym że zdrowa rywalizacja i zasada fair play wpisują się w DNA Spółki świadczy też fakt, iż przez kilka lat byliśmy głównym sponsorem i współwłaścicielem klubu TS Podbeskidzie, a od marca 2017 roku Grupa współpracuje sponsoringowo z Widzewem Łódź, pomagając mu wrócić do dawnej świetności. W trudnej sytuacji wsparliśmy również krakowską Wisłę, dzięki czemu Murapol został zaproszony do zacnego grona partnerów „Białej Gwiazdy”.

Nie zapominamy też o miłośnikach innych dyscyplin sportowych. Wspieraliśmy m.in. popularyzację w Polsce niezwykle widowiskowego sportu, jakim jest rugby. Wspólnie z pasjonatami kolarstwa górskiego, byliśmy zaangażowani w powstanie 12 górskich tras rowerowych na Koziej Górze i Szyndzielni w ramach kompleksu Enduro Trails w Bielsku-Białej. Dziś jest to jedna z największych sportowych atrakcji turystycznych na południu Polski. Jesteśmy także sponsorem Andrzeja Bargiela, wybitnego polskiego ski-alpinisty, pierwszego człowieka, który zjechał na nartach z K2, drugiej góry świata.

Pamiętamy o tych, którzy liczą na nasze wsparcie: zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. Wolontariusze Murapolu, co roku przygotowują prezenty w ramach akcji "Szlachetna Paczka", która jednoczy potrzebujących i ludzi dobrej woli. Zaangażowaliśmy się też w medyczną wyprawę polskich lekarzy do Tanzanii, którzy przeprowadzili nad jeziorem Wiktorii blisko 100 zabiegów chirurgicznych.

Społeczna odpowiedzialność biznesu

WSPIERAMY LEGENDARNY KLUB W POWROCIE DO DAWNEJ ŚWIETNOŚCI

Widzew Łódź to legendarny klub, z którym związane są takie nazwiska polskiego futbolu jak Zbigniew Boniek, Józef Młynarczyk czy Włodzimierz Smolarek. Widzew na kartach historii piłki nożnej zapisał się nie tylko jako Mistrz Polski, ale również drużyna odnosząca sukcesy na europejskich stadionach. Dziś, jako sponsor strategiczny łódzkiego klubu, wraz z kibicami przeżywamy sportowe emocje na stadionie przy al. Piłsudskiego.

Zwiń

ORGANIZUJEMY MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Od kilku lat wspólnie z młodymi adeptami futbolu przeżywamy wielkie piłkarskie emocje podczas turnieju Murapol Cup. To ciesząca się dużą popularnością impreza piłkarska dla dzieci z całej Europy. Turniej rozgrywany w Krakowie, rokrocznie gromadzi czołowe juniorskie drużyny, jak Manchester United, Juventus Turyn, Valencia, Manchester City, Celtic Glasgow, Dinamo Zagrzeb czy Borussia Dormund. Staramy się, by młodzi zawodnicy mogli poczuć się przez chwilę, jak największe gwiazdy oklaskiwane przez tłumy. Patrzenie na ich radość sprawia nam wielką satysfakcję.
Zwiń

ANGAŻUJEMY SIĘ W POPULARYZACJĘ RUGBY

Zaangażowanie, odpowiedzialność, twarda, ale honorowa rywalizacja. To wartości rugby - jednej z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych na świecie.
W Polsce rugby ma coraz więcej kibiców, jednym z nich jest Grupa Murapol. Wspieramy profesjonalizację oraz promocję rugby będąc sponsorem generalnym ekstraligowej drużyny Orkan Sochaczew, a wcześniej sponsorem głównym seniorskich drużyn reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn.
Zwiń
Zobacz więcej

Historia spółki

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
 • 2006
 • 2004
 • 2003
 • 2001

2019

2019 rok zakończyliśmy z najlepszym wynikiem na rynku - blisko 3,7 tys. podpisanych umów dot. sprzedaży mieszkań. Przekazaliśmy rekordową liczbę kluczy do ponad 3,1 tys. lokali. Weszliśmy z ofertą do kolejnego śląskiego miasta – Mikołowa, a także uruchomiliśmy pierwszy projekt dla klientów inwestycyjnych - Murapol Apartamenty Praskie w Warszawie. Wprowadziliśmy do sprzedaży ok. 4,4 tys. nowych mieszkań, wszystkie z opcją smart home, a oferowane od czerwca w standardzie z pakietem antysmogowym. Rozpoczęliśmy kampanię z nowym ambasadorem, Andrzejem Bargielem, uznanym na świecie polskim ski-alpinistą.

2018

Rok 2018 stał pod znakiem większej efektywności oraz realizacji przyjętej strategii. Zakończyliśmy go z 3560 sprzedanymi mieszkaniami oraz rekordową liczbą przekazanych Klientom mieszkań. 2593 przekazań kluczy to o 125 procent więcej niż rok wcześniej. Portfel projektów w budowie w 2018 r obejmował ponad 6700 mieszkań. W tym roku wprowadziliśmy też nowe logo i unowocześniliśmy linię wizualną. W dalszym ciągu angażowaliśmy się w profesjonalny i amatorski sport, sponsorując m.in. Widzew Łódź, Akademię Piłkarską 21 czy stacje rowerowe w Katowicach.

2017

Murapol kolejny raz poprawia swój roczny rezultat w liczbie sprzedanych mieszkań. W 2017 roku to 3 605 lokali. Start ekspansji na Wyspy Brytyjskie. Dokonujemy zakupu nieruchomości w Edynburgu przy Ferry Road.  Murapol, ku zadowoleniu setek tysięcy kibiców, zostaje właścicielem i mecenasem Widzewa Łódź. Pomagamy w odbudowie wielkości klubu-legendy. Stajemy się także większościowym akcjonariuszem budowlanej firmy Awbud. Portfolio Grupy Murapol wzbogaca również Skarbiec TFI. Do sprzedaży trafiają kolejne nowe inwestycje Murapolu: w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Sosnowcu.

2016

Jako pierwszy deweloper w historii polskiego rynku nieruchomości sprzedajemy ponad 3 000 mieszkań w trakcie roku. Magdalena Różczka, jedna z najbardziej cenionych i lubianych polskich aktorek zostaje ambasadorką Grupy Murapol i twarzą kampanii promującej ideę posiadania własnego, nowego mieszkania. Organizujemy największe w historii Ogólnopolskie Drzwi Otwarte. Dokonujemy zakupu pierwszej poza Polską nieruchomości - w Niemczech - i rozpoczynamy projekt deweloperski w Berlinie. Do sprzedaży trafia doskonale zlokalizowana inwestycja Murapol Parki Warszawy przy al. Prymasa Tysiąclecia.

2015

Rekordowy rok Murapolu. 2400 zawartych transakcji z klientami to najlepszy wynik spośród wszystkich spółek deweloperskich w Polsce. Otwieramy dwa nowe oddziały w Polsce - w Toruniu (inwestycja Apartamenty Staromiejskie) oraz w Siewierzu, gdzie współtworzymy innowacyjną dzielnicę Siewierz Jeziorna. Spółka stale powiększa kadrę, zatrudnia już ponad 250 specjalistów. Głośno o pozabiznesowych inicjatywach spółki, takich jak turnieju Murapol Cup w Krakowie, otwarcie kompleksu ścieżek rowerowych w Beskidach czy pomocy w rozbudowie szkoły w Tanzanii.

2014

Umacniamy swoją pozycję wśród liderów rynku. 1904 sprzedane mieszkania to w zestawieniach mediów drugi najlepszy wynik w Polsce. Miliony widzów oglądają program "Bitwa o Dom" realizowany na Osiedlu Cztery Pory Roku na warszawskiej Białołęce. Rusza inwestycja Królewskie Ogrody w Warszawie. Murapol inwestuje w nieruchomość w kolejnym mieście - Toruniu. Murapol, wspólnie z TFI Altus, zakłada fundusz Murapol DC Fund. Inicjatywa wzbudza ogromne zainteresowanie wśród inwestorów i finansistów.

2013

Kończymy rok na trzeciej pozycji wśród największych deweloperów w Polsce, wg rankingu "Dziennika Gazety Prawnej". Finalizujemy pierwsze etapy inwestycji w Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary, Zielone Wzgórze), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego), Wieliczce (Osiedle Secesja) i od razu przystępujemy do ich rozbudowy. Definitywnie kończymy wrocławską inwestycję Zielony Zakątek. Rozpoczynamy budowy kolejnych etapów osiedli w Katowicach, Tychach, Krakowie. Podpisujemy umowy na stworzenie dwóch nowych osiedli w Warszawie.

2012

Przekraczamy liczbę 1000 zawartych umów z klientami w jednym roku. Zatrudniamy już 140 pracowników. W Katowicach rozpoczynamy budowę osiedla Murapol Bażantów. Kolejne nowe inwestycje ruszają w Wieliczce (Osiedle Secesja) i we Wrocławiu (Różana Dolina). Kończymy budowę kompleksu biurowo-usługowego Nordika. Rozpoczynamy także kolejne etapy na osiedlach w Bielsku-Białej, Tychach, Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

2011

Tworzymy spółkę Kredyt Konsulting (dzisiaj Home Credit Group), której doradcy pomagają klientom we wszelkich formalnościach związanych z uzyskaniem kredytów hipotecznych. Otwieramy oddziały w Warszawie oraz Poznaniu i rozpoczynamy tam inwestycje mieszkaniowe (Cztery Pory Roku, Nowe Winogrady). Budujemy w Wieliczne (Królewskie Tarasy), Bielsku-Białej (Słoneczne Bulwary) Wrocławiu (Mała Toskania), Gdańsku (Osiedle Vivaldiego). Rozbudowujemy osiedle w Tychach.

2010

Rozpoczynamy ideę Programu Partnerskiego. Projektu, w którym realizujemy inwestycje z partnerami posiadającymi grunty. Budujemy mieszkania w Katowicach (Mała Skandynawia), Wrocławiu (Zielony Zakątek), Bielsku-Białej (przy ul. Grunwaldzkiej). Rozpoczynamy również projekty komercyjne w Gdańsku (Nordika) i Bielsku-Białej (przy ul. Partyzantów. Rozpoczynamy również szereg negocjacji na temat kolejnych inwestycji, w wyniku których pozyskujemy atrakcyjne lokalizacje we Wrocławiu (Krzyki), Wieliczce, Bielsku-Białej (Straconka).

2009

Rozwijamy się stabilnie mimo ogólnoświatowego kryzysu. Powiększamy transparentność i debiutujemy na rynku obligacji Catalyst. Kończymy budowę ekskluzywnych apartamentów w bezpośrednim sąsiedztwie krakowskiego Starego Miasta (Apartamenty Cieszyńska). W Wieliczne powstaje kompleks mieszkalno-usługowy (Przy Parku). Spółka kontynuuje projekty mieszkaniowe w Bielsku Białej, Tychach, Wrocławiu i Krakowie. Firma debiutuje na Catalyst. Jako jeden z pierwszych deweloperów w Polsce wprowadza do publicznego obrotu obligacje, tym samym stając się Spółką publiczną. Rośnie rozpoznawalność i wiarygodność firmy.

2008

Stajemy się ogólnopolskim deweloperem mieszkaniowym. Wchodzimy na rynki w Gdańsku i Katowicach. Ruszamy tam z budową osiedli Orle Gniazdo i Mała Skandynawia. Przeprowadzamy pierwszą w historii aukcję mieszkań, która kończy się dużym sukcesem. Inwestujemy w dział kontrolingu, system IT i dodatkową, wysoko wykwalifikowaną, kadrę zarządzającą projektami deweloperskimi

2007

Przekształcamy Murapol Sp. z o.o. w spółkę akcyjną. Tworzymy nowe oddziały we Wrocławiu i Tychach, gdzie jednocześnie nabywamy atrakcyjnie położone grunty. Rusza największa do dziś inwestycja firmy – tyskie osiedle Cztery Pory Roku liczące docelowo 800 mieszkań. Mieszkania będziemy sprzedawać tam przez następnych 8 lat.

2006

Wdrażamy nowoczesne oprogramowanie informatyczne IBM, w celu usprawnienia realizacji inwestycji, komunikacji wewnątrz spółki oraz kontroli i archiwizacji danych. Nabywamy grunty pod budowę IV-ego etapu osiedla „Cztery Pory Roku” w Bielsku-Białej oraz realizacji kolejnych inwestycji w Krakowie, przy ul. Cieszyńskiej, Dzielnej, Białoprądnickiej oraz Chełmońskiego.

2004

Otwieramy nasz oddział w Krakowie. Przy ul. Czerwieńskiego rozpoczynamy realizację pierwszej z naszych wielu inwestycji w tym mieście. Stajemy się właścicielem 3 kolejnych gruntów w Bielsku-Białej.

2003

Realizujemy w Kamienicy, willowej dzielnicy Bielska-Białej, I etap budowy osiedla „Cztery Pory Roku”, a następnie „Cztery Pory Roku II”. Zakupiony zostaje także grunt pod III etap inwestycji. Jest to pierwsze duże osiedle w stolicy Podbeskidzia wybudowane przez dewelopera.

2001

Rozpoczynamy działalność od wybudowania apartamentowca przy ul. Olszówki w Cygańskim Lesie, prestiżowej dzielnicy Bielska-Białej. Nabywamy nieruchomość pod inwestycję w bielskiej dzielnicy Kamienica.